elopement
13 motívov prečo sa rozhodnúť pre mikro svadbu alebo elopment

13 motívov prečo sa rozhodnúť pre mikro svadbu alebo elopment

Vidíme sa a hovoríme so smutnými budúcimi nevestami takmer každý deň. A keď sme si vypočuli ich príbehy, rozhodla som sa vám niektoré z ich príbehov priniesť, pretože viem, že vám to môže pomôcť sa rozhodnúť, či si počkáte na riadnu svadbu alebo pôjdte cestou mikro svadby, či elopmentu.

Položili sme teda naším nevestám a kamarádkam jednoduchú otázku: Aký je alebo bol tvoj dôvod si povedať: „DOČERA S TÝM! Poďme si urobiť len intímnu mikro svadbu alebo elopment! “ A tu sú ich odpovede:


Katarína: 
Naša svadba mala byť 24. októbra 2020. To bol náš pôvodný dátum, ale zmenili sme to na mikro svadbu. A takto som si to zdôvodnila pre seba: (1) Vieme kedy to bude opäť bezpečné? Čo keby sme to odložili a potom by bolo ešte horšie? (2) Už vo februári som stratil deduška. Moja babička je moja najlepšia priateľka a už má 86 rokov. Čo keby sme svadbu odložili a niečo sa jej stalo? Naša maličká svadba bola dokonalá a som šťastná, že sme z toho vyťažili len to naj.


Denisa: 
Keď som sledovala, ako sa moja sesternica snaží naplánovať svoju svadbu a nič nevychádzalo, vedela som, že emočne nedokážem prejsť rovnakým stresom. Rozhodli sme sa utiecť (elopement) 5. septembra a bolo to najlepšie rozhodnutie, aké sme mohli urobiť!


Alena: 
Práve sme odložili našu veľkú svadbu z 12.12.20 na 5.2.2022. Mám pocit, akoby niekto zo mňa dal dole 100 kilové závažie. Celé týždne som sa budila uprostred noci a bála som sa, že niekto z hostí bude pozitívny alebo nakazený. Teraz môžeme mať malú mikro svadbu iba s našimi najbližšími a potom bezpečne urobiť veľkú party a oslavovať so všetkými ostatnými.


Katka: 
V júli sme mali malý civilný obrad, predtým ako snúbencovi vypršalo povolenie. Nechceli sme vybavovať ďalšie. Odložili sme to už dvakrát. V septembri 2021 chcem mať veľkú svadbu. Držte mi palce.


Ludka: 
Nechcela som nechať covid zničiť náš pôvodný dátum. Vždy som chcela jesennú svadbu a potom, čo sme spolu už 9 rokov, som chcela konečne už byť manželkou. Takže sme sa rozhdoli pre mikro svadbu.


Danica:
Chcela som si uchovať zdravý rozum! Mali sme malý obrad len s našimi rodičmi a súrodencami. Bolo to to najlepšie, čo sme mohli urobiť. Nemusela som 3 mesiace nespávať a myslieť na našu svadbu! Bolo to úžasné!


Blanka: 
Fakt sa nechcem trápiť tým, kto môže alebo nemôže prísť, komu to bude príjemne a komu nie. Nemusieť sa báť, že by sme ohrozili bezpečnosť ľudí. Moja svokra je už staršia a tak sme to proste už chceli uskutočniť, aby sme sa nemuseli stále zaoberať myšlienkou, kedy to bolo ideálne. Nešlo predsa svadbu, ale o manželstvo. Mali sme krásny obrad s množstvom kvetín a svetielok a večeru v nádhernom prostredí, ktorej sa zúčastnilo 18 hostí. Oslavovať budeme neskôr!


Radka: 
Tento november sme absolvovali elopment, šiesti. Pôvodne dátum svadby bol na február 2021, ale už sme to raz preložili a plánovali sme urobiť veľmi malý obrad. Keďže všetci poznali plán a dátum, stále prosili, aby mohli prísť alebo povedali, že sa proste objavia. Zároveň sme sa obávali počasia, že bude príliš chladno. Preto sme sa rozhodli sa vziať hneď a naplánovali sme všetko za 3 týždne. Určite to takto odporučam všetkým. Bolo to také zábavné, ale zároveň úplne dokonalé. Stále plánujeme oslavu v roku 2022.


Zuzana: 
Aby som povedala pravdu, vždy som si predstavovala elopment, ešte dávno pred Covidom. Ale teraz, keď sme to urobili, VIEM, že to bola tá správna voľba. Ten deň bol stále trochu chaotický. .. a ja som bola stále nervózna .. ale viem, že tá nervozita bola dole asi o 90%, pretože som nemusela rozhodovať o toľkých veciach. Bol to len deň venovaný len tomu, čo sme naozaj chceli. Neuveríš, ale aj tak som dokázala meškať 30 minút na svoju vlastnú svadbu.


Veronika: 
My sme to urobili. Moja rodina žije v Čechách a často máme úplne iné pravidlá. Toto nás fakt dostalo. No dobre, nakoniec sme mali svadbu v našej obývačke s 10 ľuďmi a ďalší boli na online na Zoom-e. Torta sme kúpili v obchode, jedlo z reštiky a svadobná cesta v Tatrách. Určite zďaleka nie tak, ako sme si to predstavovali, ale konečne sme už manželia, a to je to, na čom záleží.


Adriana: 
Mala som intímnu svadbu a bolo po strese. Mali sme úplne perfektný deň, obklopení len ľuďmi ktorých milujeme najviac na svete. Sme tak šťastní, že sme sa konečne vzali. Stále plánujeme urobiť väčšiu party, keď to bude bezpečné, ale so všetkou neistotou v tejto chvíli je až neuveriteľné, že sme konečne svoji.


Laura: 
Svadba je len o vás dvoch! Mali sme malú svadbu iba s 10 ľuďmi a väčšina z nich boli družičky a družbovia.


Danka: 
Život je príliš krátky na to, aby sme čakali!!! Teraz budem nevestou dva krát. Raz som bola na obrade na úrade a druhý krát na veľkej oslave.


Fakt dúfam, že sme vám pomohli prečistiť vaše myšlienky a urobiť to najlepšie rozhodnutie. Dajte nám vedieť, či a ako ste sa nakoniec rozhodli v komentároch nižšie. 

Ak hľadáte ďalšie tipy a rady, navštívte web Wedding Meets Fashion. Ak si žane, môžeš sa tiež pripojiť do našej skupiny na Facebooku
Pre dennú inšpiráciou sledujte náš Instagram @WMFteam.


Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!