Svadobné inspirácie
5 cenovo dostupných miest na svadbu v Taliansku

5 cenovo dostupných miest na svadbu v Taliansku

Uhádnete, ktorých 5 najromantickejších miest v Taliansku je stále cenovo dostupných pre vašu intímnu svadbu, zásnuby alebo žiadosť o ruku?

Taliansko je krajina bohatá na kultúru, históriu a vzhľadom na jej nádhernú krajinu, očarujúce mestá a romantickú atmosféru nie je divu, že sa toľko ľudí každoročne rozhodne vziať alebo zasnúbiť práve tam. Pre tých, ktorí hľadajú miesto na intímnu svadbu alebo žiadosť o ruku, však veľké mestá ako Rím, Benátky a Florencia nemusia byť ideálnou destináciou, pretože bývajú dosť preplnené a drahé. 

Našťastie, mnohé iné romantické a cenovo dostupné miesta v Taliansku môžu ponúknuť intímnejší a finančne výhodnejší zážitok. Tu je päť najromantickejších a cenovo dostupných miest v Taliansku na vašu malú svadbu alebo žiadosť o ruku.

Positano, Amalfi

Positano, ktoré sa nachádza na pobreží Amalfi, je nádherné prímorské mesto známe svojimi úchvatnými výhľadmi, pastelovými domami a očarujúcou atmosférou. Úžasná poloha mesta na útesoch, krištáľovo čistá voda a svieža zeleň z neho robia obľúbenú destináciu pre romantické pobyty a malé svadby. Vďaka množstvu pôvabných reštaurácií, útulných kaviarní a malebných obchodíkov tu nájdete veľa možností, ako sa zabaviť, a cenovo výhodné ubytovanie v tejto oblasti vám umožní nezabudnuteľné zážitky bez toho, aby ste ich museli preplatiť.

foto: archiv Martiny Udicovej

Siena, Toskánsko

Siena je očarujúce stredoveké mesto nachádzajúce sa v srdci Toskánska. Slávne námestie Piazza del Campo je obľúbeným miestom pre svadby pod holým nebom a početné kostoly, ako napríklad Sienská katedrála, sú skvelým miestom na výmenu manželských sľubov. Okolitá krajina je tiež plná nádherných viníc a kopcov, čo z nej robí dokonalú kulisu pre romantickú žiadosť o ruku. Vďaka úzkym dláždeným uličkám, malebným námestiam a zachovalej gotickej architektúre je Siena nadčasovou destináciou, ktorá vás prenesie späť v čase.

Jazero Como

Jazero Como, ktoré sa nachádza v regióne Lombardia, je úchvatne krásne jazero obklopené zelenými kopcami, pôvabnými dedinkami a úžasnými vilami. Vďaka krištáľovo čistej vode, romantickej atmosfére a úžasným výhľadom je jazero Como obľúbenou destináciou na intímne svadby a žiadosti o ruku. Či už si vymeníte sľuby na klasickej drevenej loďke na jazere, v pôvabnej dedinke na brehu jazera alebo v jednej z mnohých záhrad v oblasti, scenéria urobí váš výnimočný deň nezabudnuteľným.

foto: Jan Freire – jazero Como

Umbria

Umbria, ktorá sa nachádza v strednom Taliansku, sa často označuje ako „zelené srdce Talianska“. Vďaka svojim kopcom, pôvabným stredovekým dedinkám a vinohradmi posiatej krajine je Umbria malebnou a romantickou destináciou, ktorá ponúka množstvo príležitostí na malú svadbu alebo žiadosť o ruku. Od mesta Assisi na vrchole kopca cez pôvabnú dedinku Spoleto až po vinicami pokrytú krajinu, je tu veľa krás, z ktorých si môžete vybrať. V tejto oblasti sa nachádza aj množstvo cenovo výhodných ubytovacích zariadení, takže si naozaj môžete dopriať nezabudnuteľný zážitok.

Sicílske pobrežie

Sicílske pobrežie je úžasná oblasť Talianska, ktorá ponúka množstvo príležitostí na romantickú a cenovo dostupnú svadbu alebo žiadosť o ruku. Od starobylého mesta Taormina s úchvatným výhľadom na Etnu až po pôvabné mestečko Cefalù s malebnými plážami a historickým starým mestom, je tu veľa krás, z ktorých si môžete vždy nájsť to svoje. Vďaka krištáľovo čistej vode, dramatickým útesom a pôvabným prímorským mestečkám je sicílske pobrežie úchvatne krásnou destináciou, vďaka ktorej bude váš výnimočný deň nezabudnuteľný. A vďaka cenovo výhodnému ubytovaniu a chutnej kuchyni budete mať zážitok, na ktorý len tak nezabudnete.

A špeciálny tip od nás – Portofino a Cinque Terre sú ďalšie dve fantastické destinácie v Taliansku na malú svadbu alebo žiadosť o ruku.

Portofino je romantická destinácia ideálna na malú svadbu alebo žiadosť o ruku so svojimi domčekmi v pastelových farbách, krištáľovo čistou vodou a malebným prístavom. Je to malá, pôvabná rybárska dedinka, ktorá sa nachádza na Talianskej riviére. Bujná zeleň a stredomorské podnebie z neho robia skvelé miesto na výmenu manželského sľubu a množstvo pôvabných reštaurácií, útulných kaviarní a malebných obchodíkov vám poskytne všetko čo k romantike potrebujete.

foto: Jan Freire – Portofino

Cinque Terre, čo v preklade znamená „päť krajín“, je zasa súbor piatich malebných dediniek nachádzajúcich sa na ligúrskom pobreží. Cinque Terre so svojimi pestrofarebnými domčekmi, kopcami pokrytými vinicami a úchvatným výhľadom na more je očarujúce a romantické miesto, ktoré urobí váš výnimočný deň nezabudnuteľným. Či už si vymeníte manželský sľub v jednom z pôvabných kostolov v tejto oblasti, na útese s výhľadom na more alebo na jednom z malebných námestí v dedinke, scenéria bude jednoducho ohromujúca. A vďaka cenovo výhodnému ubytovaniu, chutnej kuchyni a nádherným turistickým chodníkom máte počas pobytu čo robiť.

Portofino aj Cinque Terre sú cenovo výhodné destinácie a vďaka svojej romantickej atmosfére, úžasnej krajine a očarujúcim dedinkám ponúkajú nezabudnuteľné zážitky, na ktoré nezabudnete.


Verím, že sa vám týchto 5 cenovo dostupných miest na svadbu v Taliansku páčilo. Ak poznáte ďalšie, dajte nám vedieť v komentoch.

Ak potrebujete pomôcť so zásnubami alebo žiadosťou o ruku, máme v oblast Martinku Udičovú, ktorá sa tomuto venuje profesionálne dlhé roky. S intímnymi svadbami pomôže zase Simonka Kocúrová a krásne fotografie vám rád v Taliansku urobí Jan Freire.

Pozriete si ďalšie články pre úžasné tipy a pre inšpiráciu náš Instagram.

Sharing is caring!

1 thought on “5 cenovo dostupných miest na svadbu v Taliansku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!