svadobný fotograf
TOP 10 svadobných fotografov Slovenska

TOP 10 svadobných fotografov Slovenska

Iste viete, že vybrať si správneho svadobného fotografa je kľúčom k dokonalým spomienkam z vášho veľkého dňa. Preto to rozhodne nenechávajte na náhodu. Ak robíte luxusnejšiu svadbu, určite odporúčame siahnuť po TOP fotografovi. Viete ktorí svadobní fotografi patria do TOP 10 na Slovensku?

Samozrejme, fotky a štýl sa vám musia páčiť, ale to nie je všetko. Nakoľko ide naozaj o veľkú zodpovednosť, nie každý fotograf si trúfa nafotiť luxusnú svadbu. Preto vám predstavujeme TOP 10 Svadobných fotografov, ktorí nie len ovládajú svoje remeslo, ale majú „gule“ a skúsenosti a zvládnu tie najlepšie a najväčšie svadby.

V každom prípade je veľmi zaujímavé, koľko zo slovenských svadobných fotografov je úspešných aj za našimi hranicami a cestujú po celom svete. Verili by ste?


Peter and Veronika

Peter a Veronika sú manželský pár a sú typickí predstavitelia toho, čomu sa hovorí destination wedding photographer. Vôbec z nich necítiť Slovensko. Fotia svadby hlavne v Taliansku, kde trávia väčšinu sezóny. Nájdete ich však aj vo Francúzsku, či Grécku, ale verím, že by sa nechali presvedčiť nafotiť svadbu aj na Slovensku.

Sú asi najlepší predstavitelia Fine Art Wedding fotografie. A preto sa im vonku veľmi darí. Práve Peter and Veronika podľa nášho názoru patria medzi vôbec najlepších svadobných fotografov. Pozrite si ich portfólio a zasnívajte si…

© Peter and Veronika

Jan Freire

Jan Freire pred 10 rokmi odišiel za veľkú mláku, splniť si svoje sny. Okrem fotenia najväčších celebrit a napríklad aj celosvetovej reklamy pre SONY, sa dostal po fotografovanie svadieb, do ktorých sa zamiloval a skončil pri nich. Vypracoval sa do TOP 5% svadoných fotografov na Miami, kde žil a fotil prevažne luxusné a celebritné svadby. Pre svadby nakoniec cestoval po celých Štátoch a jeho svadby sa dostali do VOGUE, People magazine alebo Grace Ormonde Wedding Style. Odporúčam si checknúť aj jeho rozhovor pre Forbes.

Jan cestuje a fotí svadby po celom svete a teraz sídli v Európe. Často je v Bratislave a tak si ho môžete zavolať na svadbu kdekoľvek na Slovensku. Jeho štýl sa zhoduje s najdrahšími svadbnými fotografmi v Amerike a volá sa Classic alebo Timeless.

© Jan Freire


Peter David

Vizuálne zatiaľ najviac zaujal Peter David. Je jedeným z mála ozajstných umelcov, ktorých tu vo svadobnej fotografii uznávame. Inak som názoru, že umenie do svadieb moc nepatrí, určite nie do luxusných.

Peter pochádza z Koších, kde aj tvorí a svoju techniku získaval na svojích cestách v krajinkárskej fotografii, odkiaľ pravdepoodbne vychádza jeho epický štýl fotografii. Svadobnej fotografii sa učil najskôr v Londýne a následne aj v Prahe a Benátkach. Na jeho fotografiach to je naozaj vidieť.

svadobní fotografi Slovenska
© Peter David

Peter Rigo

Peter Rigo nazbieral veľa skúseností v Spojených štátoch amerických, kde ako fotograf pôsobil päť rokov. Určite prenesie svoje poznatky sem a poskytne ich svojim slovenským párom. Sme si istí, že sa na jeho umenie dokumentovať nezabudnuteľné príbehy môžete spoľahnúť. Peter žije v Bratislave.

Peter má štýl typický pre luxusnejšie svadby v Amerike.

© Peter Rigo

Matej Kmeť

Matej Kmeť tiež veľa cestuje a jeho backgroud je v architektúre. Fotografii sa profesionalne venuje viac ako 10 rokov a na konte má cez 200 svadieb. Matej priznáva, že je na svadbe rašej neviditeľný pozorovateľ, patrím medzi tzv. storytelling fotografov.

Ak si Mateja chcete zarezervovať, neváhajte, lebo inak vám utečie niekde mimo Slovenska, ako viacerí tu predstavení svadobní fotografi.

svadobní fotografi Slovenska
© Matej Kmeť

Ľuboš Ďurica

Ľuboš Ďurica, žije a tvorí v Považskej Bystrici, ale rád cestuje. Vo fotografii je samouk a venuje sa jej od detstva. Ľuboš verím, že odmenou za vašu dôveru Vám budú fotografie, ktoré vo vás vyvolajú neopakovateľné momenty a viac než len krásnu spomienku.

Okrem svadieb fotí aj portréty, deti a produktovú a reklamnú fotografiu. Nás očarili hlavne jeho fotografie z hôr.

© Ľuboš Ďurica

Luboš Vrtík

Luboš Vrtík sídli v Trenčíne a rád dokumentuje príbeh svadby. Nič ďalšie som o ňom nenašla, ale jeho fotografie rozhodne zaujali.

© Fotograf Lubos Vrtik


Pavol Delej

Pavol Delej je z Bardejova, ale miluje cestovat, takže ho urobíte šťastným, ake si ho zoberiete fotiť svadbu kdekoľvek. Pavol verí, že najkrajšie na fotografii je, že zachtí moment a to je presne, čomu veríme aj my.

Na Palových fotkách je cítiť Slovensko a slovenský štýl a to je jedinečné a zároveň úžasné! Je v nich folklór, radosť, hory, sneh, krásne lokality, ale hlavne veľa úsmevov a nehy. Bravo!

top svadobní fotografi Slovenska
© Pavol Delej

Monika Struharňanská

Monika Struharňanská žije v Žiline. Fotenie neobí od detstva a ani ho neštudovala, ale venuje sa mu už 15 rokov. V tom čo robí je jedinečná. Na jej stránke uvidíte kopu hlavne čieno-bielych fotografii, ale na Instagrame je to plné krásnych farieb a prírody. Sama priznáva že miluje naše hory.

Monika bežne fotí so svojim partnerom Martinom a tak ponúka niečo naviac. Tiež nechce mať viac ako dve svadby mesačne, aby poskytla plnú kvalitu.

© Monika Struharňanská

Diana Cermakova

Diana Cermakova žije pri Zlatých Moravciach ale miluje cestovanie a veľa aj cestuje. Za šesť rokov prešla už 47 krajín a stretla páry z rôznych kultúr.

Diana hovorí, že má rada prirodzenosť a nerada pózuje. Miluje prírodu a emócie a v jej tvorbe je vidieť univerzálnosť, od dark & moody, cez klasiku až po bright & airy. V každom prípade je jej tvorba krásna a plná úsmevov.

svadobní fotografi Slovenska

Tak tu máte našich TOP 10 zo Slovenska. A keďže je ťažké vybrať presne desať, pridávame ešte ďalších dvoch. Slovenskí svadobní fotografi sú proste úžasní.

Rozhodne sa nebránime ani viacerým, a tak ak máte tipy na ďalších top svadobných fotografov na Slovensku, dajte vedieť v komentároch dole. Veľmi radi spoznáme ďalšie super talenty.

Vlado Veverka

Vlado Veverka žije v Banskej Bystrici a venujem sa najmä fotografovaniu svadieb, ale aj portrétom, či ateliérovej, alebo reportážnej fotografii.

Vlado má vymakaný dark & moody štýl a fakt mu to ide. Nerád o sebe píše a tak viac nevieme.

© Vlado Veverka

Lukáš Molnár

Lukáš Molnár žije v Lipanoch a nikde o sebe nič nepíše. Ale má krásné fotky v dark & moody štýle a preto sme pridali aj jeho.

© Lukáš Molnár

Tak toľko top svadobní fotografi Slovenska. Dajte nám vedieť o čom by ste chceli viac informácii. Nabudúce si môžeme prebrať štýli v akých si môžete hľadať svojho svadobného fotografa.

V každom prípade čeknite a dajte follow na náš Instagram.
Pripravujeme ďalšie články v slovenčine a češtine, ktoré budú písané ozajstnými odborníkmi zo svadobnej brandže. Nájdete ich tu na česko-slovenskej subdoméne. Rady v angličtine nájdete na našom hlavnom webe.

Ak si žena – budúca nevesta, budeme happy ak sa pridáš do našej privátnej skupiny na Facebooku. Čím viac nás bude, tým lepšie debaty tam budú.


Sharing is caring!

2 thoughts on “TOP 10 svadobných fotografov Slovenska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!