svadobný fotograf
TOP 10 svadobných fotografov Slovenska

TOP 10 svadobných fotografov Slovenska

Iste viete, že vybrať si správneho svadobného fotografa je kľúčom k dokonalým spomienkam z vášho veľkého dňa. Preto to rozhodne nenechávajte na náhodu. A ak robíte luxusnejšiu svadbu, určite odporúčame siahnuť po TOP fotografovi. Viete ktorí svadobní fotografi patria do TOP 10 na Slovensku?

Samozrejme, fotky a štýl sa vám musia páčiť, ale to nie je všetko. Nakoľko ide naozaj o veľkú zodpovednosť, nie každý fotograf si trúfa nafotiť luxusnú svadbu. Preto vám predstavujeme TOP 10 Svadobných fotografov, ktorí nie len ovládajú svoje remeslo, ale majú gule a skúsenosti a zvládnu tie najlepšie a najväčšie svadby.


Jan Freire

Jan Freire pred 10 rokmi odišiel za veľkú mláku, splniť si svoje sny. Okrem fotenia najväčších celebrit a napríklad aj celosvetovej reklamy pre SONY, sa dostal po fotografovanie svadieb, do ktorých sa zamiloval a skončil pri nich. Vypracoval sa do TOP 5% svadoných fotografov na Miami, kde žil a fotil prevažne luxusné a celebritné svadby. Pre svadby nakoniec cestoval po celých Štátoch a jeho svadby sa dostali do VOGUE, People magazine alebo Grace Ormonde Wedding Style. Odporúčam si checknúť aj jeho rozhovor pre Forbes.

Jan cestuje a fotí svadby po celom svete, teraz sídli v Európe a je často v Bratislave a tak si ho môžete zavolať na svadbu kdekoľvek na Slovensku.

© Jan Freire

Peter Rigo

Peter Rigo tiež nazbieral veľa skúseností v Spojených štátoch amerických, kde ako fotograf pôsobil päť rokov. Určite prenesie svoje poznatky sem a poskytne ich svojim slovenským párom. Sme si istí, že sa na jeho umenie dokumentovať nezabudnuteľné príbehy môžete spoľahnúť. Peter žije v Bratislave.

© Peter Rigo

Peter David

Vizuálne zatiaľ najviac zaujal Peter David. Je jedeným z mála ozajstných umelcov, ktorých vo svadobnej fotografii uznávam. Inak som názoru, že umenie do svadieb moc nepatrí, určite nie do luxusných.

Peter pochádza z Koších, kde aj tvorí a svoju techniku získaval na svojích cestách v krajinkárskej fotografii, odkiaľ pravdepoodbne vychádza jeho epický štýl fotografii. Svadobnej fotografii sa učil najskôr v Londýne a následne aj v Prahe a Benátkach. Na jeho fotografiach to je naozaj vidieť.

© Peter David


Matej Kmeť

Matej Kmeť tiež veľa cestuje a jeho backgroud je v architektúre. Fotografii sa profesionalne venuje viac ako 10 rokov a na konte má cez 200 svadieb. Matej priznáva, že je na svadbe rašej neviditeľný pozorovateľ, patrím medzi tzv. storytelling fotografov.
Ak si Mateja chcete zarezervovať, neváhajte, lebo inak vám utečie niekde mimo Slovenska, ako viacerí tu predstavení svadobní fotografi.

© Matej Kmeť

Marek Suchý

Foto Suchý, teda Marek Suchý sídli v Banskej Bystrici, ale je dostupný takmer po celom Slovensku. Fotografovaniu svadieb sa venuje od roku 2010 a baví ho najmä “tvoriť príbehy”.

© Marek Suchý

Luboš Vrtík

Luboš Vrtík sídli v Trenčíne a rád dokumentuje príbeh svadby. Nič ďalšie som o ňom nenašla, ale jeho fotografie rozhodne zaujali.

© Fotograf Lubos Vrtik


Helena Jankovičová Kováčová

Helen je predovšetkým svadobná fotografka. Profesionálne pôsobí od roku 2015 a pracujem v tíme so svojím manželom, takže v prípade záujmu, natáčajú aj krátke svadobné klipy. Helen žije v Bratislave, ale obaja veľmi radi cestujú. Klienti o nich hovoria, že majú úžasný cit pre detail a sú naozaj priateľskí.

© Helena Jankovičová Kováčová

Tak sme sa dostali po sedem najlepších fotografov z TOP desiatky, ktorú pripravujeme. Tento výber, ako aj všetky ostatné je subjektívny, ale my to proste vidíme takto. Títo svadobní fotografi sú naši TOP.

Ak máte tipy na ďalších top svadobných fotografov na Slovensku, daj vedieť v komentároch dole. Veľmi radi spoznáme ďalšie super talenty.


V každom prípade čeknite a dajte follow na náš Instagram. Pripravujeme ďalšie články v slovenčíne a češtine, ktoré budú písané ozajstnými odborníkmi z brandže. Nájdete ich tu na slovensko českej subdoméne. Rady v angličtine nájdete na našom hlavnom webe.

Ak si žena – budúca nevesta, budeme happy ak sa pridáš do našej skupiny na Facebooku. Čím viac nás bude, tým lepšie debaty tam budú.


Sharing is caring!

1 thought on “TOP 10 svadobných fotografov Slovenska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!