elopement
Svadobné trendy alebo Čo bude s luxusnými svadbami?

Svadobné trendy alebo Čo bude s luxusnými svadbami?

Stále počúvam nové a nové príbehy o tom, ako sa svadba prekladá tretí či štvrtý krát. Nakoniec sám mám niekoľko neviest, ktoré sú na tom rovnako. Alebo sa pár na to jednoducho vykašle a ide sa zobrať na úrad. Aj keď je teraz relatívne pozitívna nálada so zlepšovaním kovidových opatrení, svadby sa uvolnia až úplne na konci. Každému je asi jasné že väčšie a luxusnejšie svadby tak rýchlo nebudú. Horšie je, že o tomto trende sa začínalo hovoriť už pred rokom. Svadobné trendy sa isto budú meniť.

Čo sa teda stane s luxusnými svadbami? 

V posledných týždňoch som sa veľa zamýšlal nad tým, čo ďalej, a keďže som v luxusných svadbách 10 rokov pôsobil v Amerike a mám v tejto oblasti aj medzinárodné väzby, rozhodol som sa namiesto sťažovania si, konať. Tento blog je teda prvý zo série, čo ďalej so svadbami. Neostane však len pri slovách a písmenkách. Aj tento projekt sme prekategorizovali zo segmentu luxusné svadby na luxusné čokoľvek iné.

Miesto slova svadba sa začína udomácňovať slovné spojenie Micro svadba. Tak ako je rozdiel medzi svadbami a luxusnými svadbami tak v Amerike sa zaviedol pojem Intimate weddings. Na Slovensku alebo v Čechách som zatiaľ preklad na toto slovné spojenie nenašiel.  Ide v podstate o luxusné svadby v malom počte ľudí.

O týchto svadbách písala Mila už skôr v blogu s názvom Proč milujeme intimní svatby. Len pre poriadok si povedzme, že toto bude asi trend pre luxusné svadby do budúcna. Vždy tam ide o maximálne luxusný zážitok, len pre omnoho menej ľudí ako býva zvykom. 

Luxusné zásnuby

Ak vieme, resp tušíme, že veľké svadby tu dlho ešte nebudú, poďme sa zamyslieť čo s tým môžeme urobiť. Hlavne pre páry, ktoré sa rozhodli zobrať na úrade, by som určite odporúčal časť nákladov a invencii zo svadby presunúť na zásnuby. Pomenujme ich rovno luxusné zásnuby

Tak ako zásnuby môžu prebehnúť doma v obývačke, počul som aj o zásnubách sprchovom kúte alebo na ulici, či v reštaurácii, môžu byť naozaj na luxusnej krásnej lokácii s rodinou, s priateľmi, s najbližšími, s večerou, s hudbou a s kvetmi. Je to určite na zamyslenie, že v prípade ak nemôžete mať svadbu ako bola pôvodná predstava, prečo si časť nevynahradiť aj touto formou. Luxusným zásnubám sa práve začíname venovať. A to hneď v Bratislave a Prahe. Máme však aj partnerov, ktorí vám vedia zorganizovať zásnuby snov v Taliansku, Paríži, či v Amerike. Jedným z nich je Martina Udičová – proposal expert v Taliansku.

Elopment

Svadobné trendy vonku sú dané. Ďalšiou možnosťou je Elopment. Už sme o tom písali v článku Je Elopement útěk za účelem svatby? Tam si luxus servisu vynahradíme luxusom miesta. Môžme „utiecť“ niekam na hory, na pláž alebo proste na akékoľvek krásne miesto mimo bydliska a ostatných, kde sme dvaja alebo dvanásti, len s tými najbližšími a užijeme si luxus výhľadu či úžasného miesta. Po návrate z Elopmentu sa zvykne robiť veľká párty pre všetkých ostatných kamarátov a zvyšok rodiny. 

Elopement útěk za účelem svatby

Ďalšiou vecou, ktorú chceme zaviesť sú obnovy sľubov. Blog post o tom ešte len príde. Je to veľmi bežná udalosť v Amerike ako aj západnej Európe, kde si pár po desiatich, čo 25 rokoch obnovuje svoj manželský sľúb. Všimol som si, že na Slovensku manželské sľuby nie sú veľmi populárne. A pritom to býva jeden z najkrajších momentov svadby. Na svadbe sa tieto sľuby dajú čítať, či hovoriť na obrade alebo dokonca poslať na karte v čase príprav na svadbu. 

Keď pár šťastne spolu prežije viacero rokov, môže si urobiť obnovu tohto sľubu. Táto udalosť, ktorá sa v anglicko hovoriacich krajinách volá VOW renewal, sa dá robiť vo variante takmer plnej svadby, ale aj vo variante Elopment. Je to len na vás. V každom prípade je to krásny event pre dvojicu, ktorej to funguje, ale aj pre ich najbližších.


Podľa mňa je úžasné, ako sa dá výjsť vlastne z každej situácie s uspokojením. O všetkých týchto novinkách budeme písať viac, bude sa rozprávať o tom na ClubHouse, ale hlavne ich začíname reálne pripravovať. Takže sa máte na čo tešiť. Poďme tvoriť nové svadobné trendy.

Zatiaľ si pozrite super články našich svadobných expertov alebo sa pridajte do našej privátnej skupiny na Facebooku.
Pre den inšpiráciu dajte follow nášmu Insta @WMFteam

Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!