beauty
Vedeli ste toto o svojom svadobnom účese?

Vedeli ste toto o svojom svadobnom účese?

Svadobný fotograf sa pýta vychytenej stylistky na svadobné účesy.

Toto je ďalší z preložených pôvodných blogov do slovenčiny. A práve tento bol úplne prvý a je stále na Wedding Meets Fashion najčítanejší. Jan Freire, jeden z TOP svadobných fotografov na Floride (teraz už aj v Europe) si dal debatku s vychytenou stylistkou o jednom probléme, ktorý si všimol posledné roky… témou sú svadobné účesy.

Otázka (Jan – Loveღe Photography): Rebecca, si jednou z najlepších svadobných kaderníčok na južnej Floride. Ako profesionálny svadobný fotograf Ti chcem položiť jednu otázku, ktorá mi už nejakú chvíľu leží v hlave.

V poslednej dobe stále častejšie vidím nevesty s rozpustenými vlasmi. Trochu to aj chápem, lebo ako muž, musím priznať, že sa mi vždy viac páčia vlasy rozpustené. Ale ak to mám hodnitiť z perspektívy svadobného fotografa, je to pre nevestu určite tá najhoršia možnosť. Je pre mňa mimoriadne stresujúce vidieť počas svadobného dňa nevestu, ktoré nikto nevidí do tváre. Lebo v tom momente už viem, že keď uvidím nasnímané fotografie, na 60% z nich tam budúmiesto tváre len vlasy. Čo môže byť horšie pre akéhokoľvek fotografa, a zároveň ešte horšie pre nevestu?

Chápem to tiež, keď vidím krásne upravené rozpustené vlasy na úžaných fotkách návrhárov svadobných šiat. Pravdepodobne tam si berú inšpiráciu. Čo si však treba uvedomiť, je že toto nie sú zábery svadobných fotografov.

Keď sa fotí svadobná móda, je to ako fotenie akékoľvek módy. Máte na to celý deň alebo aj týždeň. Pre každým záberom modelku upravia stylisti a v tom je to kúzlo. Oni vytvárajú fantáziu. Na svadbe je to proste nereálne.

Mám im to často aj za zlé, pretože o skutočných svadbách títo ľudia nevedia nič alebo len veľmi málo. Vytvárajú ilúziu a dievčatá ju milujú. Potom sa z tých dievčat stanú nevesty a chcú to, čo videli tisíckrát.

Vysvetli mi to prosím, z tvojho pohľadu. Myslíš si, že ani kaderníci o tomto nevedia alebo ich to jednoducho nezaujíma? Viem si predstaviť aj to, že netušia, lebo oni, okrem naozaj luxusných svadieb, na nich nie sú a ani nevidia výsledné fotky.

Ja verím, že všetci profesionáli musia byť schopní presvedčiť svojich klientov (v tomto prípade nevesty), aby namiesto vecí ktoré sú iba krásne, robili veci, ktoré skutočne fungujú. Ja svojim nevestám vždy hovorím všetko otvorene, aj nie veľmi populárne veci. Zvyčajne to však pochopia, pretože vidia, že moje rady a odporúčania vychádzajú zo skutočných skúseností. O poradenstvo v oblasti svadobných účesov však často žiadaný nie som.


Odpoveď (Rebecca – Phairis Luxury): Ahoj Jan! Svadobné účesy, je to skvelá téma, ktorú rozhodne treba priniesť do pozornosti! Našou úlohou ako beauty stylistov určite je aj informovať klientov o tom, čo sa reálne dá urobiť s ich vlasmi a čo bude vyzerať najlepšie v závislosti od ich šiat, tvaru ich tváre, miesta svadby atď.

Jednej z prvých vecí, čo sa mojich neviest pýtam počas konzultácií je: „Budeš ja vonku?

Ak budú, tak hneď viem, že nemôžu mať okolo tváre veľa voľných vlasov kvôli vetru, vlhkosti atď. Nie je nič horšie ako fotograf, ktorý sa snaží robiť nádherné fotografie, a nevesta si stále musí dávat preč vlasy z tváre. Spomaľuje to celé fotografovanie, zatiaľ čo je vlasy vyzerajú rozcuchane a neupravene, a potom samozrejme potrebujú neustále úpravy.

Trendy sa každý rok menia a za posledných pár sezón sme videli veľa voľných, zvlnených boho štýlov. Aj keď sú nádherné a vyzerajú pekne, nie vždy sú najlepšou voľbou, najmä ak sa bude nevesta fotografovať vonku.

Ja osobne pre moje nevesty preferujem romantické updo. Je to niečo neobyčajné, čo často nerobia, a ak to stylista vie, vyzerá to nádherne takmer pre každú! Dávam prednosť vlasom, ktoré sú trochu viac „vyhladené“ a zaistené, aby pri vonkajšom obrade alebo fotení neviali kde sa im chce.

Tiež pri toľkom pohybe kadere veľmi rýchlo padajú a krepovatia, takže ak sa rozhodnete pre štýl, ktorý je rozpustený, budete potrebovať svojho stylistu po svojom boku po celý svadobný deň.

Takže áno, aby som zodpovedala na tvoju otázku, trendy do svadobných účesov prichádzajú a odchádzajú a nie vždy sú najlepšou voľbou. Nevesta by mala nosiť vlasy tak, ako sa cíti najlepšie. Mojou úlohou je byť jej coach a vysvetľovať jej výhody vypustenia vlasov z tváre.

Skvelý stylista bude vedieť dať neveste ten voľný, nespútaný vzhľad aj bez toho, aby vlasy vyzerali všade strapato a viali kde sa im zachce. Nevesta bude šťastná, fotografi spokojní a ona bude vyzerať nádherne celú noc!


Jan: skvelá odpoveď Rebecca. Prial by som si, aby všetci kaderníci boli tak profesionálni ako Ty! Je zrejmé, že sem nemôžem zverejniť zlé obrázky z mojich skutočných svadieb, ale hlavne v poslednej dobe som mal veľa neviest s rozpustenými vlasmi a bola to tragédia. Vedel by som urobiť krásnu slideshow – svadobné účesy, ktoré skončili zle.

Teraz si predstavte, že máte rozpustené vlasy len na jednej strane tváre a je to presne tá strana, ktorá smeruje k ľuďom počas vášho obradu… Verím, že tieto články pomôžu budúcim nevestám zvoliť lepší svadobný účes aj lepších vlasových stylistov. Aj preto sme tu aj my ako súčasť tímu Wedding Meets Fashion! Čoskoro doplníme viacerých miestnych expertov. Zatiaľ aspoň prinášame tipy od našich odborníkov zo sveta.

Ďalšie svadobné inšpirácie pre vlasy: (aktualizujeme aj náš Pinterest)

Ak chcete nájsť viac tipov od popredných svetových expertov a nie len novinárov, nájdete ich na našej stránke v angličtine. Začali sme však pripravovať super beauty tipy aj v slovenčine a češtine a už teraz tu nájdete aj našich skvelých odborníkov.

Pre dennú inšpiráciu sledujte náš Instagram a ak si budúca nevesta, pridaj sa aj našu Facebook skupinu.


Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!