beauty
Svadobný závoj – áno či nie?

Svadobný závoj – áno či nie?

Dnes sa mi stala takáto vec. Jedna budúca nevesta mi poslala fotky šiat, ktoré bude mať na svoju svadbu. Boli úžasné a na túto svadbu sa veľmi teším, tak som jej ešte pripomenul, aby si k tým šatám vzala aj závoj. Jej odpoveď ma prekvapila, keď mi oznámila: “som na závoj už stará”. A preto som sa rozhodol napísať tento blog, ktorý bude pre ňu, ale zároveň aj v pre všetky ostatné nevesty, ktoré sa nevedia rozhodnúť, či si vziať aj svadobný závoj alebo nie. 

Predtým ako som sa do tohto blogu pustil, som si prešiel viac ako 200 svadieb, ktoré mám na posledných 3 hard diskoch. Bolo to zaujímavé aj pre mňa a zistil som, že ak nevesta na svadbe zavolaj nemá tak tam naozaj niečo chýba. 

Zavolaj rozhodne nemusíte mať na celej svadbe. Mal som nevesty, ktorého mali svoj závoj väčšinu dňa a veľmi sa z neho tešili. Mal som také, ktoré ho mali na obrad a začiatok recepcie. Ale mal som aj také, ktoré si ho kúpili alebo požičali čisto len kvôli fotkám. A veľa z nich som na to presvedčil ja. 

Ak sa na zavolaj necítiš, zober si ho naozaj len kvôli fotkám. Aj keby len kvôli dvom, či trom. Garantujem, že to neoľutuješ. Sám zďaleka nie som odborník na úžasné zábery so závojmi, na to poznám iných špecialistov, ako napríklad Muňozovci. Ale hlavne v poslednej dobe som si ich fakt obľúbil, a preto vám tu chcem uviesť zopár príkladov na čo všetko sa da svadobný závoj použiť.

Závoj na svadobný obrad

Ak máte dlhý elegantný závoj, viete ho využiť už v momente, keď kráčate k oltáru. Vyzerá to úžasne! Ak máme na svadbe viacero fotografov a vieme si dovoliť robiť rôzne uhly, dajú sa z toho urobiť zázraky. Pozrite si tento blog, kde rozoberám, kedy a či stačí na svadbu jeden fotograf.
Je tiež krásne, keď potom čo k nemu prídeš, ťa ženích z neho odkryje.

Závoj na First look

So závojom sa dá vyhrať aj pri First look-u. Ako inšpiráciu si pozrite nasledovnú fotografiu, ako aj fotky v poslednej kategórii „30+“. Ak neviete, čo je First look, pozrite si blog post o ňom.

Portréty

Ak aj závoj nechcete mať na obrad, vezmite si ho aspoň na portréty. Ak výjde počasie a aspoň trochu fúka vietor, dajú sa so závojom urobiť nádherné fotky. 

závoj môžete využiť aj ako doplnok 😉

Závoj pre 30+ nevesty

A nasledovné fotky nech sú vám dôkazom, že závoj vyzerá úžasne na akéjkoľvek neveste. Všetky tieto majú viac ako 35 rokov, niektoré takmer 50. Ani jedna rozhodne nevyzerá smiešne a myslím si, že závoj ku svadbe vyslovene patrí.  Čo si myslíš Ty? Daj nám vedieť v komentoch dole pod blogom.

Tento blog napísal Jan Freire – medzinárodný svadobný fotograf.

Ak si budúca nevesta a bude sa Ti hodiť viac informácii, nájdeš ich na našom webe a ešte viac ich je na pôvodnej anglickej verzii.

Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!