zásnuby
TOP miesta na zásnuby v okolí Bratislavy

TOP miesta na zásnuby v okolí Bratislavy

Tento krát prinášame top miesta na zásnuby v okolí Bratislavy. Možno sú ešte viac zaujímavé, ako tie v Bratislave, ale to závisí na možnostiach a preferenciach. Ak preferujete Bratislavu, TOP 10 nájdete tu. Už tam sme si povedali, že výber miesta je kľúčový a mal by vypovedať niečo o vás ako dvojici. Môže však vyjadrovať aj to, ako veľmi vám na tom záleží. A práve miesta mimo mesto dávajú väčšiu slobodu vo vyjadrení sa.

No a tento blog můžete rovnako ako ten prechádzajúci brať, ako moje znovuobjavovanie Slovenska úplne inými očami, po tom, čo som desať rokov fotil svadby a zásnuby na najkrajších a najluxusnejších miestach v Amerike pre celebrity a milionárov. A môžem povedať, že v tomto ohľade Slovensko prekvapilo.

Nech sa páči, naše top miesta na zásnuby v okolí Bratislavy

Braunsberg

Braunsberg je vlastne obrovský vrch hneď za hranicami v Rakúsku, asi len 15 km od Bratislavy. Hore (346 metrov vysoký) na vrchu je stará keltská rozhladňa, spolu s Bratislavským a Devínskym hradom tvorili takzvanú Uhorskú bránu. Pamätám si na ňom veľa úžasných piknikov a asi tie najkrajšie výhľady a západy slnka v okolí. Úžasné miesto na romantiku, či už vo forme romantického pikniku alebo zásnub.

Galéria Danubiana

Danubiana je jedno z najromantickejších múzeí moderného umenia v Európe. Nachádza sa len necelých 20 km južne od Bratislavy a volá sa podľa rieky, ktorá ju obkolesuje. Výnimočnou je napríklad aj prechádzka po časti strechy múzea, z ktorej pohľady pri západe slnka bývajú nezabudnuteľným zážitkom. Vidieť z nej možno Bratislavu, Malé Karpaty a majestátny tok Dunaja.

YACHTER CLUB Modrá Čajka

Nie že by toto miesto bolo synonymom romantiky na prvý pohľad, ale poskytuje veľmi veľa. Okrem reštaurácie so super výhľadom, sauny pre dvoch … taktiež s výhľadom až po možnosť zapožičania loďky. A to už je kus romantiky alebo dokonca celý romantický deň, čo myslíte? A ak by ste aj nešli na vodu, šikovný fotograf si poradí s uhlom, ktorý bude vyzerať super.

Elesko Wine Park

Ďalšie miesto ktoré poskytuje viac, ako by sa zdalo. Elesko je moderné sídlo vinárstva a gastronómie, ale zároveň umelecký kus sám o sebe. Elesko wine park sa nachádza v prekrásnom prostredí priamo vo viniciach v blízkosti Modry. Symbolom a strážcom viníc je monumentálna travertínová socha – kameň Elesko.

Ak sa rozhodnete pre romantický deň alebo zásnuby v Elesko, bude to dokonalý zážitok pre všetky zmysly. Chcete degustovať víno? Alebo túžite priamo sa podieľať na výrobe vlastného cuvée a chceli by ste na nej víno s vlastnou etiketou? Ak to spojíte s výbornou reštauráciou, môžete mať dokopy úžasný deň plný romantiky ako vyšitej.

Art Hotel Kaštieľ, Tomášov

Art Hotel Kaštieľ v Tomášove bol asi najväčším prekvapením. Táto baroková rezidencia bola zrekonštruovaná v 2010 a tak som ho už pred mojím odchodom nestihol. Až teraz. Art Hotel Kaštieľ je ďalším miestom, ktoré ponúka veľmi veľa a viete v ňom stráviť aj celý romantický víkend. 

Od krásnych scenérii pre fotenie pri samotnom kaštieli, je za ním aj jeden z najstarších anglických parkov so vzácnymi drevinami a romantickými zákutiami. V parku sa nachádzajú aj rôzne spoločenské hry, bazén a park samotný je dosť veľký na slušnú prechádzku. Je tu dokonca úžasná ponuka – možnosť zasadiť si v kaštieľnom parku strom na počesť významnej príležitosti.

Korzo Zálesie

Korzo Zálesie alebo mólo na Malom Dunaji sme objavili náhodou, spoločne s mojím párom, keď sme hľadali pre nich miesto na fotenie zásnub. Po necelej polhodinke jazdy z Bratislavy zaparkujete na malom parkovisku a naprieč toku rieky Malý Dunaj si môžete užiť netradičnú drevenú promenádu určenú pre všetkých milovníkov romantických zákutí.

Nájdete tam drevené mólo s možnosťou zaparkovať čln, vyhliadkovú vežu, dva altánky na oddych a ak sa prejdete ďalej, dostanete sa medzi staré vodný mlyny. Tu si môžete pozrieť zásnubné fotenie, ktoré sme tu robili v apríli 2021.

Theresia Chateau

Theresia Chateau je historický barokový kaštieľ v Bernolákove je vhodný na súkromné, ale aj väčšie eventy a je vzdialený len 18 km z centra mesta. Nachádza sa na golfovom areáli a v parku nájdete aj voľnočasové aktivity. V kaštieli je samozrejme reštaurácia. A to všetko s excelentným hodnotením.

Kaštieľ Pálffy

Pálffyovský kaštieľ vo Svätom Jure sem zaraďujem ako úplnú novinku, o ktorej som sa dozvedel počas písania tohto blogu. Podľa všetkých informácii pôjde o klenot. V každom prípade je len 15 km vzdialený od centra mesta na konci námestia vo Svätom Jure. Nechajme sa prekvapiť…

Vodný kolový mlyn Jelka

Vodný kolový mlyn a skanzen Jelka sa nachádza 30 km od centra mesta na juhozápade Slovenska a patrí medzi pozoruhodné technické pamiatky a je považovaný za stredoeurópsku raritu. Z pôvodného lodného mlyna bol prestavaný na kolový v roku 1905. Objavil som ho náhodou, ešte pred ochodom do USA a teraz som ho bol skontrolovať. 

Je to lokácia vhodná najmä pre milovníkov prírody, vody a histórie. V bezprostrednom okolí mlynu je krásna lúka na ramene malého Dunaja s dvoma reštauráciami. Takže aj tu viete stráviť veľmi príjemnú časť dňa. Máme tip aj na čerešničku na torte, ak už by ste boli v okolí, ale to je len pre našich klientov.

Malá Baňa

Malá baňa je malý (361 m n. m.) kopec v Rači, okay, v Malých Karpatoch. Je ideálny vrchol na turistiku, keď je málo času a chcete vybehnúť niekam do prírody v rámci Bratislavy. Podľa nás je ideálny aj na zásnuby alebo iné romantické aktivity pre introvertov, či milovníkov prírody. Výstup na Malú Baňu učtite odporúčame tým, ktorí hľadajú relax v prírode a zároveň nie príliš dlhú trasu na túru. Zdoláte ju pešo do 45 minút.

A teraz si predstavte toto krásne prostredie, nikde žiadni ľudia a vaše zásnuby. Ak obaja milujete prírodu, je to ideálne miesto! Len jedno varovanie… Nezabudnite si vziať dobrú obuv. Samozrejme aj prípravok proti komárom, pretože komárov bol plný les.

Červený Kameň

V okolí do 60 km sa nachádza aj hrad Červený Kameň, a napriekt tomu, že jeho dejiny začali už v roku 1240, patrí k najzachovalejším zámkom na Slovensku. Je zrekonštruovaný a je vo veľmi dobrom stave. Ak milujete históriu, máte možnosť si vybrať zo štyroch prehliadkových okruhov múzea.

Hrad je otvorený celoročne, no najpestrejší program tam zažijete hlavne počas letných mesiacov. Vtedy sa za svitu mesiaca a sviečok hrad v Malých Karpatoch vracia do obdobia 16. – 20. storočia, kedy ho obývali nežnejšie polovičky rodu Pálffiovcov. Nádvorie hradu je pekne upravené a uprostred sa nachádza malý parčík s fontánkou.

Smolenický zámok

Smolenický zámok je tiež do 60 km od centra Bratislavy. Bol postavený na začiatku nášho storočia na ruinách starého hradu zo 14. storočia a s jeho dominantnou mohutnou vežou a vyhliadkovou terasou patrí k najmladším a najvýznamnejším klenotom západného Slovenska.

Sprístupnené je dolné nádvorie, niektoré časti zámockej záhrady a vyhradené miestnosti. Tiež ideálne miesto pre páry, ktoré milujú históriu. V blízkosti zámku je anglický zámocký park, ktorý je voľne prístupný a ako jeden z mála zámockých parkov nebol nikdy oplotený.

Trenčiansky Hrad

Ak vám nevadí vzdialenosť okolo 120 km, jedným z najkrajších na západnom Slovensku je Trenčiansky hrad. Tento pomerne rozsiahly zrenovovaný hrad je dominantou celého považia. Keďže je postavený na vysokom brale, je z neho krásny výhľad na mesto a okolie. Odporúčam ho najmä kvôli krásnemu podhradiu so super reštauráciami a kaviarňami, ale aj kvôli povesti o Omarovi a Fatime.

Zámok Bojnice

Zhruba rovnako ďaleko ako Trenčiansky hrad je Zámok Bojnice. Je to romantický rozrávkový stredoveký zámok s čiastočne ponechaným pôvodne gotickým a renesančným základom hradu. Patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Ísť na Bojnický zámok by som prirovnal k výletu s deťmi do Disney.

Na zámku sa robia romantické svadby, najdete tam zoo a často zajímavý program. Vhodné miesto na celodenný alebo alebo aj víkendový program. Zámok je krásny aj v zime, kedy sa robia tiež špeciálne programy. Vedeli ste, že hrady nám závidí celý svet? Podľa niekoľkých štatistík ich máme najviac na počet obyvateľov. Prečo si teda nezvoliť hrad alebo zámok, ako kulisu na zásnuby? A pokiaľ by ste zašli od zásnub ďalej, svadby na tomto krásnom zámku robí Tatiana z Impuls Weddings, ktorá je tiež členkou Wedding Meets Fashion tímu.


V tomto blogu som sa neplánoval venovať miestam vzdialeným od Bratislavy, ale nedá mi ich zopár nespomenúť. Všetky sú vynimočné a ak nevadí cesta viac ako 150 km, ani jedno neoľutujete. Zo zámkov sú super Château Béla, Zámocký hotel Galicia Nueva, Chateau Gbeľany, ak milujete prírodu, skúste Haluzickú tiesňavu, Súľovské skaly, či Dubový háj – Gavurky. Jedno z najromantickejších miest na Slovensku je bezpochýb Banská Štiavnica. Ak máte radi Tatry, potom určite skúste Štrbské Pleso, Lomnický štít a nemôžete obísť Kempinski.


Pripomínam, že tento blog je mojím pohľadom na okolie Bratislavy a to najmä z hladiska vhodnosti na romantický akt zásnub. Verím, že som teraz pomohol, ak hľadáte miesto na zásnuby mimo Bratislavy. Ak vás napadne iné cool miesto, dajte vedieť v komentoch, za čo vopred ďakujem. 

Viac detailov o možných prešlapoch si môžete pozrieť v blogu 8 chýb, ktorýc sa môžeš dopustiť pri zásnubách.


Kiss Me in je nový projekt, ktorý založil Jan Freire. Môžete sa na nás obrátiť ak chcete pomôcť naplánovať zásnuby, romantický večer, ale aj malú svadbu.

Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!