zásnuby
Hľadáš miesto na zásnuby v Bratislave? Tu je TOP 9

Hľadáš miesto na zásnuby v Bratislave? Tu je TOP 9

Zabudnime teraz na zásnuby doma, či v sprche, ako aj tie, na ktoré si objednávate helikoptéru. Tým sa budeme venovať neskôr. Výber správneho miesta je však vždy kľúčový. Miesto môže niečo vypovedať o vás ako o dvojici, ale môže byť aj v podstate “len” vyjadrením toho, ako veľmi ste si dali záležať na správnom výbere. V tomto blogu prinášam mojich TOP 9 + 1. Verím, že tento zoznam pomôže vybrať to naj miesto na zásnuby v Bratislave.

V Bratislave som vyrastal a strávil som v nej takmer 40 rokov, ak nepočítam časté cesty do zahraničia. Potom som 10 rokov žil na Miami a v New Yorku a teraz Bratislavu objavujem znovu, inými očami. Očas mám dojem, že možno Miami poznám lepšie, ale skôr je to tým, že ponúka viac možností. Ak by ste náhodou zvažovali zásnuby tam, tu je blog s 25 top miestami na zásnuby na Miami

Ale teraz poďme späť do Bratislavy, ktorá na tom vôbec nie je zle. Tento blog kľudne môžete zobrať ako pohľad top fotografa, ktorý desať rokov robil luxusné a celebritné svadby a zásnuby v Amerike a teraz sa na všetko pozerá trochu inak. Ak chcete vedieť niečo viac o mne, tu je moja story na mojej lokálnej foto web-stránke.

Tak poďme na to. Tu je TOP 9 miest na zásnuby v Bratislave.

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je nesporne dominantou nášho krásneho mesta. Veľa ľuďom sa nepáči jeho moderné riešenie a v podstate je to celkom jedno. Nás budú pre tento prípad zaujímať skôr detaily. Okolie hradu je pomerne “čisté”, čím myslím architektonický chaos, a preto je tam naozaj veľmi veľa miest, ktoré sa dajú využiť. Hrad taktiež poskytuje krásne výhľady na mesto, zeleň ale aj barokovú záhradu. 

Pri tejto voľbe určite nič nepokazíte. Navyše sa následne môže staviť na pohár vínka alebo bubliniek v reštaurácii Hradná alebo na Zámockej ulici, ktorou sa na hrad aj dostanete. Bratislavský hrad je isto ideálne miesto na zásnuby v Bratislave.

Staré Mesto

Naše historické centrum ja fakt malé, ale je za to krásne. Staré uličky, super reštaurácie, kaviarne a námestia. To všetko môže byť super kulisou, ak máte radi skôr históriu. Staré Mesto poskytuje nespočet zákutí pre introverov, ale aj námestia plné ľudí, ak ste skôr introverti a preferujete miesta, kde je veľa ľudí a ovácie.

Viac špecifickým miestom by bol váš obľúbený bar, reštaurácia alebo kaviareň. Ak by som bol introvert, volil by som okolie Katedrály Sv. Martina, vrchnú časť Rudnayovho námestia alebo Kapitulskú ulicu, ktorá je jednou z najstarších v Bratislave. Pre extrovertov by som volil nejakú terasku na Hviezdolavku.

Au Café

Historická budova Au Café bola postavená na pravom brehu Dunaja v Bratislave už v 1827 a slúžila ako kaviareň. Krásne romantické zábery z Au Café patria medzi najromantickejšie fotografie Bratislavy už viac ako 150 rokov. V roku 2003 Au Café znovu otvorili a teraz okrem reštaurácie poskytuje príjemnú atmosféru vo všetkých svojich častiach – či sa usadíte do kaviarne, presklenej zimnej záhrady, hlavnej časti reštaurácie alebo pod slnečníky do vonkajšej záhrady s krásnym výhľadom na opačný breh. Plusom je aj bezproblémové parkovanie.

UFO

Reštauráciu UFO nájdete 95 metrov nad mostom SNP v výhľadom až 100 km, a tým je ako stvorená pre romantické chvíle. Hlavnou výhodou je, že spojíte gurmánsky zážitok s úžasným výhľadom na celé mesto. Odporúčam výjsť na vyhliadku na úplný vrch. Po dohode s manažmentom si môžete výnimočne UFO prenajať aj celé pre seba.

Záhradný altánok v sade Janka Kráľa

Sad Janka Kráľa alebo voľakedy Aupark je najstarší verejný park v strednej Európe a jeden z najstarších stredoeurópskych parkov vôbec. Má rozlohu 42 ha a v súčasnosti slúži ako oddychové a stretávacie miesto. Vytvára oázu pokoja a zároveň slúži na športové aktivity pre všetky vekové skupiny.

Najvýznamnejším architektonickým prvkom je jedinečný záhradný altánok, ktorý bol pôvodne vežou kostola na Františkánskom námestí. Vežový zvon sa v nej rozozvučal každé ráno a večer ešte v 17. a 18. storočí. Niekoľko zemetrasení však narušilo statiku a v roku 1897 ju preto precízne zložili po jednotlivých dieloch, opäť poskladali a preniesli do Sadu Janka Kráľa. Pýtal som sa viacerých kamarátov, ktorí v Bratislave nežijú, a práve toto bola ich prvá voľba.

Starý most

Starý most v Bratislave sa prekvapivo stal top destináciou s malebnými výhľadmi. Aj keď to tak podľa názvu nevyzerá, Starý most je najnovším mostom v Bratislave a je, okrem jednej elekrtičky, určený hlavne pre peších, čomu je prispôsobená aj jeho konštrukcia. Na moste boli vybudované z oboch strán vyhliadky s lavičkami, kde si turisti ale i domáci môžu vychutnať nádherné výhľady na centrum Bratislavy a okolie Dunaja. Stačí si nájsť vhodný čas a vyhliadka je takmer čisto vaša.

Devín

Zrúcanina starého hradu na Devíne, ale hlavne jej okolie je ďalším romantickým miestom. Devín leží na sútoku Dunaja a Moravy, takže o krásne výhľady nie je núdza. Ak ste však skôr intorvertní, rozhodne žiadosť o ruku na Devíne neplánujte na víkend. A ak, tak aspoň skoro ráno.

Inak vedeli ste, že Bratislava je tretím najzelenším mestom pre turistov na svete?

Sandberg

Sandberg je vlastne kopec z pieskovca pri Bratislave, kde bolo kedysi praveké more. Je významnou paleontologickou lokalitou a bude úžasný hlavne pre milovníkov prírody. Pieskový kopec môžete využiť ako pozadie alebo môžete vystúpať až úplne hore a vychutnať si úžasný výhľad. Navyše sa zo Sandbergu dá asi za hodinu prejsť na Devín a cestou nájdete jedny z najkrajších pohľadov na prírodu v Bratislave. Ak máte radi zvieratá, takmer určite cestou uvidíte ovce a ďalej aj kozy, voľne sa pásť na kopci.

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle

Devínska Kobyla je ďalšie miesto na zásnuby v Bratislave, ideálne pre milovníkov prírody. Cesta hore patrí k nenáročným výletom, no aj napriek tomu budete musieť nejaké tie výškové metre prekonať. Autom sa až hore dostať nedá. Ale ak už myslíte na zásnuby v lone prírody, z Devínskej Kobyly sa dostanete na Devín aj na Sandberg, takže to môžete spojiť do úžasného dlhšieho výletu kľudne aj na celý deň. Ak pôjdete autom priamo na Devínsku hlavicu, stále vás čaká asi pol hodinová prechádzka. Rozhladňa sa nachádza vo výške 514 metrov. Chcem však upozorniť na romantickejšiu starú rozhladňu, ktorú nájdete dole juhozápadne pod tou novou asi 3-4 minúty chôdzou lesom. Tam si môžete urobiť aj zásnubný piknik.

Jazda rýchločlnom na Dunaji

Túto možnosť sem dávam, ako bonus, nakoľko sa nejedná o miesto. V Bratislave a okolí je viacero spoločností, kde si môžete prenajať rýchločlny alebo sa pridať na jazdu. Z člnu vás čaká jedinečný výhľad na celú Bratislavu v plnej rýchlosti. Vychutnať si môžete iný pohľad na nábrežie či hrady. Na zásnuby by som odporúčal čas okolo západu slnka. 


Propomínam, že tento blog je mojím pohľadom na Bratislavu a to z hladiska vhodnosti na romantický akt zásnub. Verím, že som pomohol, ak hľadáte miesto na zásnuby v Bratislave. Ak vás napadne iné cool miesto, dajte vedieť v komentoch, za čo vopred ďakujem. Ak vám nevadí prejsť pár kilometrov mimo mesto, tú nájdete TOP miesta na zásnuby v okolí Bratislavy.

Viac detailov o možných prešlapoch si môžete pozrieť v blogu 8 chýb, ktorýc sa môžeš dopustiť pri zásnubách


Kiss Me in je nový projekt, ktorý založil Jan Freire. Môžete sa na nás obrátiť ak chcete pomôcť naplánovať zásnuby, romantický večer, ale aj malú svadbu.

Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!